L.k.o.k.
Lāčplēša kaŗa ordeņa
kavalieŗi


LKO
 
  Pilna Māras istabiņa
Sīku, mazu šūpulīšu:
Kad to vienu kustināja,
Visi līdzi līgojās.

  Iesākumlapa [Home]  
  L.k.o. statūti
 
Meklēt L.k.o.k. pēc:
  Numura (LV) (600k!)
  Uzvārda (LV)
  Kaujas vienības (LV)
  Ārzemju kaŗaspēku
piederības
 
Citiem apbalvojumiem
   
  KAD dzimis (gads)
  KAD miris (gads)
  KUR miris (valsts)
   

PAR šo dB / vēres  Atpkaļ uz servera
mājaslapu

[megabytedata1.co.uk]

 
 
L.k.o.k. biogrāfija

LKOK nr 3/845: Jēkabs Kajaks

LKOK nr.3/845

Kajaks, Jēkabs


Seržants Kara flotilijā.


* 1895. g. 11. novembrī Buļļos, Rīgas Jūrmalā.

+ 1970. g. 15. martā St. Catharines Kanādā.

[Apbedīts Calgary kapos.]

Apbalvots par cīņām 1919. g. 17. oktobrī pie Toša fabrikas un 10./11. novembrī pie Cementa fabrikas.

LKO 

KAJAKS JĒKABS Kārļa dēls
Kara flotiles seržants.

Ordenis piešķirts 1921. gadā

Dzimis 1895. g. 11. nov. Bolderājas pag. Vakarbuļļos zvejnieka ģimenē. Pamatskolas izglītība. Zvejnieks Rīgas jūras līcī.

Krievu armijā iesaukts 1915. g. maijā, dienējis 2. artilērijas brigādē. 1915. g. sept. pārcelts uz Rezerves latv. strēln. bataljonu. Beidzis mācību komandu, 1916. g. maijā iedalīts 2. Rīgas latv. strēln. bataljonā, vēlākajā pulkā. Tā sastāvā cīnījies daudzās kaujās Nāves salā, pie Ložmetējkalna un citur. 1917. g. 12. janv. ievainots, paaugst. par vecāko apakšvirsnieku. Pēc krievu armijas sabrukuma dažus mēnešus atradies Apvienotajā latv. strēln. rotā Petrogradā, apsargājis padomju valdību. No turienes aizbraucis uz Omsku, strādājis uz upju kuģa, vēlāk tipogrāfijā. 1919. g. febr. kopā ar citiem latv. nosūtīts uz Rīgu dienestam Sarkanajā armijā, kurā palicis apmēram 3 mēnešus.

Latvijas armijā iesaukts 1919. g. 9. okt., iedalīts par matrozi kara flotilē. Dienējis uz kuģīšiem "Beta", "Lielupe" un "Cēzars" kā ložmetējnieks, palaikam kuģa komandieris. Piedalījies daudzās kaujās pret bermontiešiem Daugavā un Lielupē, desantos no Rīgas līdz Jelgavai.

1919. g. 17. okt. K., kopā ar dažiem kareivjiem izcēlies Daugavmalā pie Toša fabrikas, devās ienaidnieka aizmugurē, pielavījās ložmetējiem, apšāva to apkalpes un ieguva 2 ložmetējus. 10-11. nov. ar ložmetējnieku grupu virzījās pa Daugavas krastu un veica spēcīgu ienaidnieka apšaudi, tā sekmēdams ātru cementfabrikas ieņemšanu un trofeju ieguvi. Vēlāk, Slokas atbrīvošanas laikā, pretinieka aizmugurē ar ložmetēja uguni izraisīja bermontiešos apjukumu, kā rezultātā ienaidnieks atstāja Sloku.

Pēc brīvības cīņām dienējis Krasta apsardzības pulkā.

Atvaļināts 1921. g. 1. martā. Dzīvojis Vakarbuļļos. valsts mežsargs, zvejnieks.

2. pasaules kara beigās devies trimdā. Mūža nogali aizvadījis Kanādā, Ontario provincē, Santkatarinas pilsētā, kur 1970. g. 15. martā miris.


 

   2023 megabyte_data infolaboratorium vulpecula seloniensis : UK Server1 :